VJ1812A103JXCAT
Mfr.Part #
VJ1812A103JXCAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 200V NP0 1812
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
C0G
Series :
VJ
Height :
2.18mm
Termination :
SMD/SMT
Length :
4.5mm
Case Code (Imperial) :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Published :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
3.2mm
Width :
3.2mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Voltage - Rated :
200V
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
VJ1812A103JXCAT
Vishay / Vitramon VJ1812A103JXCAT
VJ 10000pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)