VJ1812A103GXBAR
Mfr.Part #
VJ1812A103GXBAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 100V NP0 1812
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±2%
VJ
Depth :
3.2mm
Length :
4.5mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Dielectric :
C0G
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mount :
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Capacitance :
10000pF
Datasheets
VJ1812A103GXBAR
Vishay / Vitramon VJ1812A103GXBAR
VJ 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A103GXBAR Overview
A 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 100V.
VJ1812A103GXBAR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V