VJ1812A102JXAAT
Mfr.Part #
VJ1812A102JXAAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 1812
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VJ
Dielectric :
C0G
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Radiation Hardening :
No
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
3.2mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
4.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Capacitance :
1000pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
VJ1812A102JXAAT
Vishay / Vitramon VJ1812A102JXAAT
VJ 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A102JXAAT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
VJ1812A102JXAAT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V