VJ1812A101JXEAT
Mfr.Part #
VJ1812A101JXEAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 1812
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
22 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness :
2.1844mm
Voltage - Rated DC :
500V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
VJ
Datasheets
VJ1812A101JXEAT
Vishay / Vitramon VJ1812A101JXEAT
VJ 100pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A101JXEAT00 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 500V allows it to function.
VJ1812A101JXEAT00 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V