VJ1812A100GCGAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1812A100GCGAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 10PF 1KV C0G/NP0 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
10pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Series :
VJ
Datasheets
VJ1812A100GCGAJ
VJ 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±2% 10pF