VJ1812A100FNHAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1812A100FNHAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 10PF 3KV C0G/NP0 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Multilayer :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
Dielectric Material :
Ceramic
JESD-609 Code :
e4
HTS Code :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
10pF
Pbfree Code :
Series :
VJ
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Width :
3.2mm
Length :
4.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Feature :
Non-Magnetic
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3000V
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Temperature Characteristics Code :
C0G
Height :
2.18mm
Datasheets
VJ1812A100FNHAJ
VJ CERAMIC CAPACITOR 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±1% 10pF