VJ1808Y223KXCAT
Mfr.Part #
VJ1808Y223KXCAT
Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1808
Series :
VJ
Dielectric :
X7R
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
200V
Voltage - Rated DC :
200V
Length :
4.5mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
1 (Unlimited)
Depth :
2.03mm
Size / Dimension :
0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Capacitance :
0.022µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ1808Y223KXCAT
Vishay / Vitramon VJ1808Y223KXCAT
VJ 0.022μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
VJ1808Y223KXCAT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 200V allows it to function.
VJ1808Y223KXCAT Features
a size/dimension of 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V