VJ1808Y102JBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1808Y102JBRAT4X
Description
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1808
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Width :
2.032mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
4.7244mm
Capacitance :
1000pF
Thickness :
2.1844mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Published :
Series :
VJ OMD
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Datasheets
VJ1808Y102JBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1808Y102JBRAT4X
VJ OMD 1000pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
VJ1808Y102JBRAT4X Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
VJ1808Y102JBRAT4X Features
a size/dimension of 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm