VJ1808A821JBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1808A821JBBAT4X
Description
CAP CER 820PF 100V NP0 1808
Tolerance :
±5%
Width :
2.032mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness :
2.1844mm
Length :
4.7244mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Size / Dimension :
0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
Datasheets
VJ1808A821JBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1808A821JBBAT4X
VJ OMD 820pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
VJ1808A821JBBAT4X Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 100V.
VJ1808A821JBBAT4X Features
a size/dimension of 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V