VJ1808A681KXGAT
Mfr.Part #
VJ1808A681KXGAT
Description
CAP CER 680PF 1KV C0G/NP0 1808
Ceramic Capacitors
Dielectric :
C0G
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Surface Mount, MLCC
Published :
Size / Dimension :
0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Max Operating Temperature :
150°C
Series :
VJ
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated DC :
1kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
16 Weeks
1808 (4520 metric)
Depth :
2.03mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Length :
4.5mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1808A681KXGAT
Vishay / Vitramon VJ1808A681KXGAT
VJ 680pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
VJ1808A681KXGAT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 1kV allows it to function.
VJ1808A681KXGAT Features
a size/dimension of 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV