VJ1808A681JBGAT4X
Mfr.Part #
VJ1808A681JBGAT4X
Description
CAP CER 680PF 1KV NP0 1808
Series :
VJ OMD
Capacitance :
680pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness :
2.1844mm
Length :
4.7244mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.032mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
VJ1808A681JBGAT4X
Vishay / Vitramon VJ1808A681JBGAT4X
VJ OMD 680pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
VJ1808A681JBGAT4X Overview
This device's program size/dimension is 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 1kV can be used for operation.
VJ1808A681JBGAT4X Features
a size/dimension of 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV