VJ1808A471JXGAR
Mfr.Part #
VJ1808A471JXGAR
Description
CAP CER 470PF 1KV C0G/NP0 1808
Applications :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
2.03mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
C0G
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
4.5mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Max Operating Temperature :
150°C
Series :
VJ
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
470pF
Published :
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
VJ1808A471JXGAR
Vishay / Vitramon VJ1808A471JXGAR
VJ 470pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
VJ1808A471JXGAR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 1kV, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ1808A471JXGAR Features
a size/dimension of 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV