VJ1808A470KBHAT4X
Mfr.Part #
VJ1808A470KBHAT4X
Description
CAP CER 47PF 3KV NP0 1808
Width :
2.032mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Surface Mount, MLCC
Published :
Thickness :
2.1844mm
Size / Dimension :
0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
47pF
Length :
4.7244mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Datasheets
VJ1808A470KBHAT4X
Vishay / Vitramon VJ1808A470KBHAT4X
VJ OMD 47pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
VJ1808A470KBHAT4X Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ1808A470KBHAT4X Features
a size/dimension of 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm