VJ1808A470JBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1808A470JBRAT4X
Description
CAP CER 47PF 1.5KV NP0 1808
Ceramic Capacitors
Width :
2.032mm
Series :
VJ OMD
Size / Dimension :
0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Length :
4.7244mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness :
2.1844mm
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Capacitance :
47pF
Tolerance :
±5%
Datasheets
VJ1808A470JBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1808A470JBRAT4X
VJ OMD 47pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
VJ1808A470JBRAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ1808A470JBRAT4X Features
a size/dimension of 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm