VJ1808A390JBGAT4X
Mfr.Part #
VJ1808A390JBGAT4X
Description
CAP CER 39PF 1KV NP0 1808
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
1kV
Size / Dimension :
0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
Published :
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Length :
4.7244mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Width :
2.032mm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
VJ OMD
Capacitance :
39pF
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness :
2.1844mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1808A390JBGAT4X
Vishay / Vitramon VJ1808A390JBGAT4X
VJ OMD 39pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
VJ1808A390JBGAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 1kV, it can operate.
VJ1808A390JBGAT4X Features
a size/dimension of 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV