VJ1808A390JBFAT4X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1808A390JBFAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 2KV NP0 1808
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Length :
4.7244mm
Size / Dimension :
0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
Capacitance :
39pF
Voltage - Rated :
2000V 2kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
2.032mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
VJ OMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Thickness :
2.1844mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1808A390JBFAT4X
Vishay / Vitramon VJ1808A390JBFAT4X
VJ OMD 39pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
VJ1808A390JBFAT4X Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ1808A390JBFAT4X Features
a size/dimension of 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm