VJ1808A330JBHAT4X
Mfr.Part #
VJ1808A330JBHAT4X
Description
CAP CER 33PF 3KV NP0 1808
Capacitance :
33pF
Width :
2.032mm
Length :
4.7244mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness :
2.1844mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
Datasheets
VJ1808A330JBHAT4X
Vishay / Vitramon VJ1808A330JBHAT4X
VJ OMD 33pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
VJ1808A330JBHAT4X Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm.The operating temperature should be higher than -55°C to achieve stable operation.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ1808A330JBHAT4X Features
a size/dimension of 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm