VJ1808A220KCHAR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1808A220KCHAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 22PF 3KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
VJ
Capacitance :
22pF
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Feature :
Non-Magnetic
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ1808A220KCHAR
VJ 1808 4520Metric Ceramic Capacitor 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm C0G NP0 ±10% 22pF