VJ1808A200JBLAT4X
Mfr.Part #
VJ1808A200JBLAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 20PF 630V NP0 1808
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
20pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
22 Weeks
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Size / Dimension :
0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Series :
VJ OMD
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Voltage - Rated DC :
630V
Mount :
Surface Mount
Thickness :
2.1844mm
Datasheets
VJ1808A200JBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ1808A200JBLAT4X
VJ OMD 20pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
VJ1808A200JBLAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 630V, it can operate.
VJ1808A200JBLAT4X Features
a size/dimension of 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V