VJ1808A180JXGAT
Mfr.Part #
VJ1808A180JXGAT
Description
CAP CER 18PF 1KV C0G/NP0 1808
Series :
VJ
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.080W 4.50mmx2.03mm
Capacitance :
18pF
Datasheets
VJ1808A180JXGAT
VJ 1808 4520Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.080W 4.50mmx2.03mm C0G NP0 ±5% 18pF