VJ1808A151KBGAT4X
Mfr.Part #
VJ1808A151KBGAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 1KV NP0 1808
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
4.7244mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Thickness :
2.1844mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
1kV
Series :
VJ OMD
Capacitance :
150pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Width :
2.032mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Datasheets
VJ1808A151KBGAT4X
Vishay / Vitramon VJ1808A151KBGAT4X
VJ OMD 150pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
VJ1808A151KBGAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 1kV, it can operate.
VJ1808A151KBGAT4X Features
a size/dimension of 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV