VJ1808A122KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1808A122KBCAT4X
Description
CAP CER 1200PF 200V NP0 1808
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Length :
4.7244mm
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness :
2.1844mm
Width :
2.032mm
Size / Dimension :
0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
1200pF
Datasheets
VJ1808A122KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1808A122KBCAT4X
VJ OMD 1200pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
VJ1808A122KBCAT4X Overview
A 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 200V.
VJ1808A122KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V