VJ1808A121JBAAT4X
Mfr.Part #
VJ1808A121JBAAT4X
Description
CAP CER 120PF 50V NP0 1808
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.032mm
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Series :
VJ OMD
Applications :
Boardflex Sensitive
Length :
4.7244mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
Thickness :
2.1844mm
Capacitance :
120pF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ1808A121JBAAT4X
Vishay / Vitramon VJ1808A121JBAAT4X
VJ OMD 120pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
VJ1808A121JBAAT4X Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ1808A121JBAAT4X Features
a size/dimension of 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V