VJ1808A120JCRAJ
Mfr.Part #
VJ1808A120JCRAJ
Description
CAP CER 12PF 1.5KV C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Packaging :
Bulk
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Series :
VJ
Capacitance :
12pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Non-Magnetic
Datasheets
VJ1808A120JCRAJ
VJ 1808 4520Metric Ceramic Capacitor 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm C0G NP0 ±5% 12pF