VJ1808A120JCLAT
Mfr.Part #
VJ1808A120JCLAT
Description
CAP CER 12PF 630V C0G/NP0 1808
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Capacitance :
12pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Non-Magnetic
Size / Dimension :
0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
VJ1808A120JCLAT
VJ 1808 4520Metric Ceramic Capacitor 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm C0G NP0 ±5% 12pF