VJ1808A120GCRAR
Mfr.Part #
VJ1808A120GCRAR
Description
CAP CER 12PF 1.5KV C0G/NP0 1808
Feature :
Non-Magnetic
Capacitance :
12pF
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
Series :
VJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Datasheets
VJ1808A120GCRAR
VJ 1808 4520Metric Ceramic Capacitor 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm C0G NP0 ±2% 12pF