VJ1808A120GCGAR
Mfr.Part #
VJ1808A120GCGAR
Description
CAP CER 12PF 1KV C0G/NP0 1808
Capacitance :
12pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Size / Dimension :
0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Non-Magnetic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
VJ1808A120GCGAR
VJ 1808 4520Metric Ceramic Capacitor 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm C0G NP0 ±2% 12pF