VJ1808A120GCFAT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1808A120GCFAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 12PF 2KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
VJ
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Capacitance :
12pF
Tolerance :
±2%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Non-Magnetic
Size / Dimension :
0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
2000V 2kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ1808A120GCFAT
VJ 1808 4520Metric Ceramic Capacitor 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm C0G NP0 ±2% 12pF