VJ1210Y473KBAAT4X
Mfr.Part #
VJ1210Y473KBAAT4X
Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1210
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.047µF
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Width :
2.4892mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
1.7018mm
Series :
VJ OMD
Length :
3.3528mm
Datasheets
VJ1210Y473KBAAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210Y473KBAAT4X
VJ OMD 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y473KBAAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
VJ1210Y473KBAAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V