VJ1210Y473JBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1210Y473JBCAT4X
Description
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1210
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
0.047µF
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Mount :
Surface Mount
Thickness :
1.7018mm
Tolerance :
±5%
Width :
2.4892mm
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
VJ OMD
X7R
Published :
Voltage - Rated DC :
200V
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Length :
3.3528mm
Datasheets
VJ1210Y473JBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210Y473JBCAT4X
VJ OMD 0.047μF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y473JBCAT4X Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.Powered by voltage of 200V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ1210Y473JBCAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V