VJ1210Y472KBLAT4X
Mfr.Part #
VJ1210Y472KBLAT4X
Description
CAP CER 4700PF 630V X7R 1210
Thickness :
1.7018mm
Length :
3.3528mm
Dielectric :
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
630V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4700pF
Width :
2.4892mm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ1210Y472KBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210Y472KBLAT4X
VJ OMD 4700pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y472KBLAT4X Overview
This device's program size/dimension is 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 630V can be used for operation.
VJ1210Y472KBLAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V