VJ1210Y471KBFAT4X
Mfr.Part #
VJ1210Y471KBFAT4X
Description
CAP CER 470PF 2KV X7R 1210
Length :
3.3528mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness :
1.7018mm
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
1 (Unlimited)
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Width :
2.4892mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Capacitance :
470pF
Datasheets
VJ1210Y471KBFAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210Y471KBFAT4X
VJ OMD 470pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y471KBFAT4X Overview
Ceramic capacitor is 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm in size/dimension for this device.An operating temperature greater than -55°C is necessary for stable operation.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
VJ1210Y471KBFAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm