VJ1210Y471JBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1210Y471JBRAT4X
Description
CAP CER 470PF 1.5KV X7R 1210
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
470pF
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness :
1.7018mm
Tolerance :
±5%
Width :
2.4892mm
Length :
3.3528mm
Datasheets
VJ1210Y471JBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210Y471JBRAT4X
VJ OMD 470pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y471JBRAT4X Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
VJ1210Y471JBRAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm