VJ1210Y471JBFAT4X
Mfr.Part #
VJ1210Y471JBFAT4X
Description
CAP CER 470PF 2KV X7R 1210
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
2.4892mm
Thickness :
1.7018mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Length :
3.3528mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
470pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Datasheets
VJ1210Y471JBFAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210Y471JBFAT4X
VJ OMD 470pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y471JBFAT4X Overview
A 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
VJ1210Y471JBFAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm