VJ1210Y392JBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1210Y392JBRAT4X
Description
CAP CER 3900PF 1.5KV X7R 1210
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
3900pF
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Datasheets
VJ1210Y392JBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210Y392JBRAT4X
VJ OMD 3900pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y392JBRAT4X Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.
VJ1210Y392JBRAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm