VJ1210Y391KBFAT4X
Mfr.Part #
VJ1210Y391KBFAT4X
Description
CAP CER 390PF 2KV X7R 1210
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
390pF
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
2.4892mm
Length :
3.3528mm
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Thickness :
1.7018mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
VJ1210Y391KBFAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210Y391KBFAT4X
VJ OMD 390pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y391KBFAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ1210Y391KBFAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm