VJ1210Y334MXAAT
Mfr.Part #
VJ1210Y334MXAAT
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1210
Series :
VJ
Dielectric :
X7R
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.33μF
Length :
3.2mm
Depth :
2.5mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1210Y334MXAAT
Vishay / Vitramon VJ1210Y334MXAAT
VJ 0.33μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y334MXAAT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ1210Y334MXAAT Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V