VJ1210Y334JXXAT
Mfr.Part #
VJ1210Y334JXXAT
Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1210
Capacitance :
0.33μF
Length :
3.2mm
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VJ
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
25V
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Depth :
2.5mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1210Y334JXXAT
Vishay / Vitramon VJ1210Y334JXXAT
VJ 0.33μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y334JXXAT Overview
Ceramic capacitor is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm in size/dimension for this device.An operating temperature greater than -55°C is necessary for stable operation.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.A voltage of 25V is required to operate this capacitor.
VJ1210Y334JXXAT Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V