VJ1210Y334JBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1210Y334JBBAT4X
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1210
Tape and Reel (TR)
Thickness :
1.7018mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.33μF
Length :
3.3528mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
2.4892mm
Dielectric :
X7R
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
VJ OMD
Voltage - Rated :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1210Y334JBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210Y334JBBAT4X
VJ OMD 0.33μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y334JBBAT4X Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 100V.
VJ1210Y334JBBAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V