VJ1210Y334JBAAT4X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1210Y334JBAAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1210
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.33μF
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
VJ OMD
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Width :
2.4892mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Mount :
Surface Mount
Thickness :
1.7018mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
X7R
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Length :
3.3528mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Datasheets
VJ1210Y334JBAAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210Y334JBAAT4X
VJ OMD 0.33μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y334JBAAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
VJ1210Y334JBAAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V