VJ1210Y333MXEAT
Mfr.Part #
VJ1210Y333MXEAT
Description
CAP CER 0.033UF 500V X7R 1210
Tape and Reel (TR)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
1.7mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R
Case Code (Metric) :
Width :
2.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Voltage
ECCN Code :
EAR99
Series :
VJ HVArc Guard™
Multilayer :
yes
Factory Lead Time :
25 Weeks
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
HTS Code :
Length :
3.2mm
Thickness :
1.7018mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
500V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm