VJ1210Y333JBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1210Y333JBBAT4X
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R 1210
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.033µF
Tolerance :
±5%
Width :
2.4892mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
1.7018mm
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Temperature Coefficient :
X7R
Published :
Length :
3.3528mm
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ1210Y333JBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210Y333JBBAT4X
VJ OMD 0.033μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y333JBBAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 100V, it can operate.
VJ1210Y333JBBAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V