VJ1210Y332KBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1210Y332KBRAT4X
Description
CAP CER 3300PF 1.5KV X7R 1210
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
2.4892mm
Length :
3.3528mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Depth :
2.5mm
Thickness :
1.7018mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1210Y332KBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210Y332KBRAT4X
VJ OMD 3300pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y332KBRAT4X Overview
Programs on this device are of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
VJ1210Y332KBRAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm