VJ1210Y332JXEAT
Mfr.Part #
VJ1210Y332JXEAT
Description
CAP CER 3300PF 500V X7R 1210
Ceramic Capacitors
Depth :
2.5mm
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
3300pF
Max Operating Temperature :
150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Voltage - Rated :
500V
Voltage - Rated DC :
500V
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Series :
VJ
Datasheets
VJ1210Y332JXEAT
Vishay / Vitramon VJ1210Y332JXEAT
VJ 3300pF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y332JXEAT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.Powered by voltage of 500V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ1210Y332JXEAT Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V