VJ1210Y332JBLAT4X
Mfr.Part #
VJ1210Y332JBLAT4X
Description
CAP CER 3300PF 630V X7R 1210
Capacitance :
3300pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.3528mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Width :
2.4892mm
Voltage - Rated DC :
630V
Tolerance :
±5%
Thickness :
1.7018mm
Datasheets
VJ1210Y332JBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210Y332JBLAT4X
VJ OMD 3300pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y332JBLAT4X Overview
A program's size/dimension is 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 630V, it is capable of operating.
VJ1210Y332JBLAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V