VJ1210Y274MXBAT
Mfr.Part #
VJ1210Y274MXBAT
Description
CAP CER 0.27UF 100V X7R 1210
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Voltage - Rated :
100V
Depth :
2.5mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
VJ
Length :
3.2mm
Tolerance :
±20%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
0.27μF
Datasheets
VJ1210Y274MXBAT
Vishay / Vitramon VJ1210Y274MXBAT
VJ 0.27μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y274MXBAT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 100V allows it to function.
VJ1210Y274MXBAT Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V