VJ1210Y273KXAAT
Mfr.Part #
VJ1210Y273KXAAT
Description
CAP CER 0.027UF 50V X7R 1210
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
14 Weeks
Dielectric :
Capacitance :
0.027μF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
VJ
Depth :
2.5mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ1210Y273KXAAT
Vishay / Vitramon VJ1210Y273KXAAT
VJ 0.027μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)