VJ1210Y182JBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1210Y182JBRAT4X
Description
CAP CER 1800PF 1.5KV X7R 1210
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
1.7018mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Width :
2.4892mm
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Capacitance :
1800pF
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.3528mm
Datasheets
VJ1210Y182JBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210Y182JBRAT4X
VJ OMD 1800pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y182JBRAT4X Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
VJ1210Y182JBRAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm