VJ1210Y154JBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1210Y154JBBAT4X
Description
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1210
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Width :
2.4892mm
Capacitance :
0.15μF
Length :
3.3528mm
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Thickness :
1.7018mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
X7R
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
VJ1210Y154JBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210Y154JBBAT4X
VJ OMD 0.15μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y154JBBAT4X Overview
Programs on this device are of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 100V Volts DC - Rated DC.
VJ1210Y154JBBAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V