VJ1210Y153KBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1210Y153KBBAT4X
Description
CAP CER 0.015UF 100V X7R 1210
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric :
Width :
2.4892mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness :
1.7018mm
Capacitance :
0.015µF
Published :
Length :
3.3528mm
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
100V
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ1210Y153KBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210Y153KBBAT4X
VJ OMD 0.015μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y153KBBAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 100V allows it to function.
VJ1210Y153KBBAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V